Stanowisko tłumaczyło zjawisko fal dźwiękowych. Stworzyliśmy 4 panele interaktywne pozwalające na sterowanie dźwiękiem za pomocą poruszania dłoni w powietrzu. Stanowisko bardzo głośne - ku uciesze zwiedzających dzieci. 
Stanowisko prezentujące zjawisko Magnusa
Zjawisko Magnusa można zaobserwować w stanowisku przez wychylenie wirującego walca w podmuchach powietrza. Przypadło mi w roli zaprojektowania panelu starowania, instrukcji, oraz kątomierza drukowanego bezpośrednio na szybie. 
Stanowisko panela słonecznego
Na tym stanowisku tłumaczymy jakie elementy wchodzą w skład instalacji solarnej. Mój stosunkowo niewielki udział w budowie stanowiska zamknął się na instrukcji obsługi, tabliczkami informacyjnymi i elementami makiety.    
Stanowisko Wodne
W porozumieniu ze ZWIK stworzyliśmy stanowisko do gry w gospodarkę wodą na terenie Łodzi. Zebraliśmy dane nt zbiorników wody i historycznych elektrociepłowni które tą wodą dystrybuowały. Główny zbiornik na Stokach wydawał odpowiednie ilości wody do każdej z elektrowni EC1, EC3 i EC4. Gra polega starowaniu zaworami dopływem wody tak by w żadnym z miejsc poziom nie był ani za niski ani za wysoki. Gra wydawała się prosta ale konstrukcja była dosyć zawiła, szczególnie że stanowisko jest mobilne. Zajmowałam się całością opracowania wizualnego i graficznego oraz drobnymi projektami drukowanymi w 3D.

Może też Ci się spodobać

Back to Top